Výhody a nevýhody dražeb

  • Čtení na 2 minuty
  • 17. 03. 2017

Jak si pořídit levné elektrospotřebiče, elektroniku a vybavení domácnosti s minimem finančních prostředků? Nemusíte chodit do zastavárny či bazaru. Moderní způsob představují populární dražby. Pokud vás tedy například čeká zařizování bytu či domu a vy nemáte finančních prostředků nazbyt, zkuste využít této jedinečné možnosti.

Říkáte si, jestli má dražba v dnešní době ještě smysl? Rozhodně ano! V rámci dražby si totiž i v dnešní době můžete pořídit spoustu rozličných věcí ve velmi dobrém stavu. Opomenout nelze ani dražby nemovitostí, pozemků, které mohou představovat výbornou investici. Jaké jsou však hlavní výhody a nevýhody dražeb? To se hned dozvíte!

Výhody dražby:

  • Nízké vyvolávací ceny: Někdy se mohou vyvolávací ceny zdát až neuvěřitelně nízké. Důležitá je však konečná cena. Ta však v drtivé většině ani zdaleka nepřekročí reálnou kupní cenu, takže i po přihazování se jedná o velmi výhodný obchod. Při dražbě se rovněž můžete setkat se situací, kdy se konečná cena rovná ceně vyvolávací, což z pohledu vydražitele představuje ideální situaci.
  • Rozmanitost dražených předmětů: Velmi oblíbenými draženými předměty jsou zejména automobily. Právě při nákupu vozidla v rámci dražby lze velmi uspořit. Značné popularitě se v dražbách těší také elektrospotřebiče, zejména ledničky, pračky a mikrovlnky. Nechybí ani mobilní telefony, hudební systémy a podobně. Předmětem dražby jsou také počítače a nejrůznější příslušenství. Takové vydražené předměty mohou představovat ideální řešení při zařizování kanceláře atd. Jindy se vám může poštěstit a vy vydražíte luxusní koženou sedací soupravu za zlomek původní ceny. Zkrátka a dobře, nikdy nevíte, na co ve dražbě narazíte, ale určitě nikdy nebudete zklamáni!

Nevýhody dražby:

  • Menší nabídka: Pokud se rozhodnete využít možností, které skýtají oblíbené dražby, musíte počítat s tím, že si nebudete moci vybrat mezi desítkami podobných výrobků. V tomto ohledu je výběr přece jenom poněkud omezený, ale platí, že se vyplatí trochu vyčkat.
  • Chybějící záruka: Nákup použitých přináší menší překážku v podobě chybějící záruky. Stejně jako v případě nákupu v bazaru nemůžete požadovat navrácení peněz, pokud bude vydražený předmět vadný. Dá se však předpokládat, že funguje bez problémů. A na skryté vady nemá původ dané věci žádný vliv. Rovněž je třeba počítat s tím, že vydražený předmět získáte velmi pravděpodobně bez obalu, návodu k použití a jiných dokladů. V dnešní době, kdy lze na internetu najít takřka cokoli, chybějící návod nepředstavuje žádnou překážku.

Máte už s dražbami nějaké zkušenosti? Nebo se teprve odhodláváte? Pak vězte, že není na co čekat. Už dnes si totiž můžete pořídit například nezbytné vybavení domácnosti za zlomek tržní ceny.

Zabezpečené platby 3D secure se šifrováním 256bit SSL pro vás zajišťuje společnost