Výhody a nevýhody dražeb

Publikováno 17. 03. 2017    Čtení na 2 minuty

Jak si pořídit levné elektrospotřebiče, elektroniku a vybavení domácnosti s minimem finančních prostředků? Nemusíte chodit do zastavárny či bazaru. Moderní způsob představují populární dražby. Pokud vás tedy například čeká zařizování bytu či domu a vy nemáte finančních prostředků nazbyt, zkuste využít této jedinečné možnosti.

Říkáte si, jestli má dražba v dnešní době ještě smysl? Rozhodně ano! V rámci dražby si totiž i v dnešní době můžete pořídit spoustu rozličných věcí ve velmi dobrém stavu. Opomenout nelze ani dražby nemovitostí, pozemků, které mohou představovat výbornou investici. Jaké jsou však hlavní výhody a nevýhody dražeb? To se hned dozvíte!

Výhody dražby:

  • Nízké vyvolávací ceny: Někdy se mohou vyvolávací ceny zdát až neuvěřitelně nízké. Důležitá je však konečná cena. Ta však v drtivé většině ani zdaleka nepřekročí reálnou kupní cenu, takže i po přihazování se jedná o velmi výhodný obchod. Při dražbě se rovněž můžete setkat se situací, kdy se konečná cena rovná ceně vyvolávací, což z pohledu vydražitele představuje ideální situaci.
  • Rozmanitost dražených předmětů: Velmi oblíbenými draženými předměty jsou zejména automobily. Právě při nákupu vozidla v rámci dražby lze velmi uspořit. Značné popularitě se v dražbách těší také elektrospotřebiče, zejména ledničky, pračky a mikrovlnky. Nechybí ani mobilní telefony, hudební systémy a podobně. Předmětem dražby jsou také počítače a nejrůznější příslušenství. Takové vydražené předměty mohou představovat ideální řešení při zařizování kanceláře atd. Jindy se vám může poštěstit a vy vydražíte luxusní koženou sedací soupravu za zlomek původní ceny. Zkrátka a dobře, nikdy nevíte, na co ve dražbě narazíte, ale určitě nikdy nebudete zklamáni!

Nevýhody dražby:

  • Menší nabídka: Pokud se rozhodnete využít možností, které skýtají oblíbené dražby, musíte počítat s tím, že si nebudete moci vybrat mezi desítkami podobných výrobků. V tomto ohledu je výběr přece jenom poněkud omezený, ale platí, že se vyplatí trochu vyčkat.
  • Chybějící záruka: Nákup použitých přináší menší překážku v podobě chybějící záruky. Stejně jako v případě nákupu v bazaru nemůžete požadovat navrácení peněz, pokud bude vydražený předmět vadný. Dá se však předpokládat, že funguje bez problémů. A na skryté vady nemá původ dané věci žádný vliv. Rovněž je třeba počítat s tím, že vydražený předmět získáte velmi pravděpodobně bez obalu, návodu k použití a jiných dokladů. V dnešní době, kdy lze na internetu najít takřka cokoli, chybějící návod nepředstavuje žádnou překážku.

Máte už s dražbami nějaké zkušenosti? Nebo se teprve odhodláváte? Pak vězte, že není na co čekat. Už dnes si totiž můžete pořídit například nezbytné vybavení domácnosti za zlomek tržní ceny.

Připojte se k dalším 6 000 zákazníkům a odebírejte newsletter

Souhlasím s užitím osobních údajů